K pokladně můžete připojit další pokladny, či mobilního čišníka. Ten může tak jako ostatní pokladny vytvořet a dokončovat veškeré účty v rámci provozovny. Oproti hlavní pokladny nelze na ostatních pokladnách vytvářet účty, protože zde nelze zapnout směnu. Ta lze pouze na hlavní pokladně.

Prvotní nastavení pro synchronizaci objednávek a tisku
Nejprve je třeba zapnout funkce pro synchronizaci dat.
1. Na každé provozovně si zkontrolujte zda máte povolenou volbu „Synchronizace mezi pokladnami“ viz. https://backoffice.smable.cz/sales_channels/ , ta musí být povolena.
2. Pokud máte aplikaci staženou mimo obchod play (tedy zařízení neobsahuje google funkce), zapněte na pokladně „Pokročilá synchronizace pokladen“ viz. https://backoffice.smable.cz/sales_channels/registers/
Nastavení sdílené tiskárny
Pravděpodobně budete chtít na tiskárně na baru tisknout bony určené pro bar či kuchyň či oboje.
1. v pokladně kde je tiskárna pro bar či kuchyň. Klikněte na vybavení a přidejte novou tiskárnu obdobně jako pro účtenky jen pouze vyberte zařazení na bar či kuchyň. Pokud potřebujete obě tiskárny takto nastavit proveďte tak 2x.
2. po synchronizaci v backoffice danou tiskárnu nastavte jako sdílenou. https://backoffice.smable.cz/sales_channels/printers/
3. Synchronizujte všechny pokladny a již v rámci vybavení by měli mít tuto tiskárnu nastavenou. Na tuto tiskárnu se tisknou položky, které jsou nastaveny dle dané tiskárny.
4. Pokladny nemusí být na stejném internetu. Tisk se provedení do 5s od provedení akce.
Nastavení vlastní tiskárny na mobilním čišníku
Pokud bude mít číšník vlastní tiskárnu pro tisk účtenek (může stále využít i tiskárnu na hlavní pokladně), tak je třeba mít nějakou tiskárnu, která je na baterky a malá akorát za opasek. V tomto případě např. https://www.alza.cz//cashino-ptp-ii-dual-bt-d4328346.htm , které také má pouzdro za opasek
Pro nastavení tisku pro toto zařízení na vlastní tiskárnu je třeba v rámci vybavení zavést tiskárnu pro účtenky na tuto tiskárnu, tisk na bar by již měla být známá v rámci cloud řešení.
Další možné nastavení
1. Sdílené směny, kdy mobilní číšník bude uzamčen do doby zapnutí směny, toto lze nastavit v rámci editace pokladen kdy všechny mobilní čišníky nastavíte „přiřazen k“ a zvolíte hlavní pokladnu. https://backoffice.smable.cz/sales_channels/registers/
2. Pro zobrazení tržby v mobilním čišníku zvlášť oproti hlavní pokladně nám dejte vědět. Nastavíme tak aby tržby byli odděleny.